+420 556 712 761

banner subpade sport

aktivity v okolí

 

V okolí našeho hotelu McLimon se nachází spousta aktivit, které můžeme doporučit jak trávit v okolí Nového Jičína volný čas. Vybíráme aktivit pro sportovce a také oddychové aktivity. Více informací získáte na recepci hotelu.

 

Vyhlídkové lety vrtulníkem Robinson R66 v okolí Nového JičínaFlyer Helicopter A5 full

ako našich zákazníků si Vás vážíme a připravili jsme pro Vás speciální nabídku nevšedního zážitku za zvýhodněnou cenu: seznamovací – vyhlídkové lety vrtulníkem Robinson R66 v okolí Nového Jičína, popřípadě na jiném místě, dle domluvy.

Let je určen pro 3 dospělé osoby, max. (115 Kg/os), popř. pro 2 dospělé osoby a 2 děti.
Pro příklad: vyhlídkový let přes Hukvaldy-Štramberk-Starý Jičín hrad v délce 15 minut = 6.000 Kč. Možno prodloužit délku letu po domluvě s pilotem, dle Vašeho přání.

Rezervujte si let dopředu s časovým předstihem. Vždy rozhodne počasí toho daného dne, ale létáme celoročně, nenechejte se odradit zimním obdobím, každé období je svým způsobem krásné.

Platbu není třeba zasílat předem.

 

Tenisové kurty

V blízkosti je několik kvalitních tenisových kurtů, venkovních i vnitřních. Nejbližší kurt od hotelu McLimon cca 50 metrů.

 

Discgolf

Po Novém Jičíne 3 rozsáhlé discgolf hřiště. Atraktivní sport kloubící házení freesbee s golfem. Aktivní sport pro celou rodinu.

 

Single traily - Čertovy stezky

Nad centrem města v lesíkách jsou pro nadšence horských a sjezdových kol vybudovány sjezdy s můstkama přes řeky, skoky, klopenými zatáčkami. Pokud hledáte adrenalin, doporučujeme.

 

Cyklostezka Nový Jičín - Hostašovice

Začátek cyklostezky je v Novém Jičíně pod areálem Tonak na ulici Žilinská, cyklostezka pak končí na vlakovém nádraží v Hostašovicích. Celková délka cyklostezky je 9,7 km a od hostašovického nádraží bude stezka napojena turistickým cykloznačením až k výletišti Zrzávky. V zimních měsících se počítá s využitím cyklostezky i pro běžecké lyžování.

Na trase bude stát celkem pět zastřešených odpočívadel se stolem, lavicemi a stojanem na kola. Informační panel s mapou popíše atraktivity obce, v níž se dané odpočívadlo nachází.

 

Rybaření

Na blízkém rybníce si můžete vyzkoušet svou zdatnost při lovu ryb v umělém rybníku za centrem města směrem na Valašské Meziřící. Váš úlovek Vám vykuchají.

 

Skiareál Svinec

Pro zimní radovánky v Novém Jičíně, kousek od centra 547m vysoký kopec s pomou pro lyžaře i snowboardisty.

 

Zřícenina hradu Starý Jičín

Starý Jičín je zřícenina hradu nad stejnojmennou obcí Starý Jičín v okrese Nový Jičín v Moravskoslezském kraji. Hrad vznikl na konci 12. nebo na počátku 13. století, první písemná zmínka o něm pochází z roku 1240. Byl postaven na místě původní dřevěné tvrze a díky své strategické poloze a širokému výhledu do okolí plnil především vojenskou úlohu jako ochrana tzv. Jantarové stezky do Polska. Na počátku 20. století usiloval o jeho záchranu vlastenecký hrabě BedřichDeym ze Střítěže. Od roku 1958 je chráněn jako kulturní památka ČR.

 

Technické muzeum TATRA

V Kopřivnici, městě, které proslavil Emil Zátopek, ale také automobily značky Tatra, najdete jednu stálou expozici. Navštivte nejucelenější sbírku věnovanou kopřivnické vozovce, později proslavené jako fenomenální automobilka Tatra.
Na šedesát osobních a nákladních automobilů ze všech etap výroby doplňují podvozky, motory, modely, designérské návrhy, trofeje ze sportovních klání, dobové fotografie a různé rarity. Spoustu zajímavých a vyčerpávajících informací poskytují vícejazyčné videoboxy s filmovými sekvencemi automobilových skvostů. Adresa: Záhumenní 367/1, 742 21 Kopřivnice

 

Expozice klobouků Tonak

Unikátní expozice věnovaná technologickému procesu výroby klobouku se nachází v prvním poschodí Návštěvnického centra. Kromě hlavního schodiště je výtahem zajištěn i bezbariérový přístup. Vstupenky do expozice jsou k zakoupení v Turistickém informačním centru, ve vstupní části Návštěvnického centra.

Při vstupu do expozice vás na trasu prohlídky nasměruje přehledné grafické schéma. Postupně se seznámíte s pozoruhodným procesem výroby klobouků, a to poutavou a zábavnou formou.

Díky interaktivním prvkům zažijete aktivní prohlídku, při které odhalíte kouzlo vzniku klobouku od prvotně získané suroviny až po finálně ozdobený výrobek. Poznáte také historii kloboučnictví a nakonec si můžete zahrát i na kloboukového návrháře ve tvůrčí dílně.

 

 

linkahneda

Aktivity v okolí

 • Vyhlídkové lety vrtulníkem

  Jako našich zákazníků si Vás vážíme a připravili jsme pro Vás speciální nabídku za zvýhodněnou cenu - vyhlídkové lety vrtulníkem v okolí Nového Jičína.

 • Tenisové kurty

  V blízkosti je několik kvalitních tenisových kurtů, venkovních i vnitřních.

 • Diskgolf

  Po Novém Jičíne 3 rozsáhlé diskgolf hřiště. Atraktivní sport kloubící házení freesbee s golfem. Akti...

 • Ski areál Svinec

  Pro zimní radovánky v Novém Jičíně, kousek od centra 700m vysoký kopec s pomou pro lyžaře i snowboar...

 • Sportovní rybaření

  Na blízkém rybníce si můžete vyzkoušet svou zdatnost při lovu ryb v umělém rybníku za centrem města ...

 • Cyklostezska Nový Jičín - Hostašovice

  Začátek cyklostezky je v Novém Jičíně pod areálem Tonak na ulici Žilinská, cyklostezka pak...

 • Zřícenina Hradu Starý Jičín

  Starý Jičín je zřícenina hradu nad stejnojmennou obcí Starý Jičín...

 • Technické muzem Tatra

  V Kopřivnici, městě, které proslavil Emil Zátopek, ale také automobily značky Tatra, najdete jednu s...

 • Expozice klobouků Tonak
  Unikátní expozice věnovaná technologickému procesu výroby klobouku se nachází v prvním pos...